A súlypont (-1;-2) csak a távolságot nem tudom,hogyan kell kiszámolni .Köszönöm előre is !2014. jan. 6. 20:39
1/3 anonim válasza:
Kösd össze az origóval, majd állíts merőlegest az x-tengelyre úgy, hogy áthaladjon a ponton. Ekkor kapsz egy derékszögű háromszöget, onnan már menni fog.
2/3 anonim válasza:
Ekkora marhaságot, amit az előző írt!
Az S(-1; -2) és az O(0; 0) pontok távolsága:
SO = gyök((-1-0)^2 + (-2-0)^2) = gyök(1+4) = gyök(5) ≈ 2,24
3/3 anonim válasza:
A második válaszló válasza legalább akkora marhaság, mint az első válaszolóé (ha már személyeskedünk).