Határozza meg az A (3;-1) B (1;4) C (-7;-9) csúcspontú háromszög súlypontjának az origótól való távolságát!?

A súlypont (-1;-2) csak a távolságot nem tudom,hogyan kell kiszámolni .Köszönöm előre is !

2014. jan. 6. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Kösd össze az origóval, majd állíts merőlegest az x-tengelyre úgy, hogy áthaladjon a ponton. Ekkor kapsz egy derékszögű háromszöget, onnan már menni fog.
2014. jan. 6. 20:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Ekkora marhaságot, amit az előző írt!


Az S(-1; -2) és az O(0; 0) pontok távolsága:


SO = gyök((-1-0)^2 + (-2-0)^2) = gyök(1+4) = gyök(5) ≈ 2,24

2014. jan. 6. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A második válaszló válasza legalább akkora marhaság, mint az első válaszolóé (ha már személyeskedünk).
2014. jan. 6. 23:48