HaleyScoo kérdése:

A háromszög súlypontjának koordinátái hogyan fejezhetők ki a csúcspontok koordinátáival? Valaki ha tud segítsen, mert sajnos a geometria sosem volt az erősségem.

2011. aug. 4. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
S1= a1 b1 c1/3 S2= a2 b2 c2/3 S3=a3 ....stb a 3 megkapott pont a súlypont kordinátája
2011. aug. 4. 19:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Jaj bocsi hülye vagyok naszóval a a súlypont kordinátái S(s1;s2) s1=(a1 b1 c1)/3 ez a szám lesz az s1 az s2 ugyan így...

Visszafelé pedig egyenletként levezetve behelyettesítesz a felső egyenletbe megszorzod 3-mal szóval megoldod az egyenleteket, ha írsz számokat szívesen megoldom

2011. aug. 4. 19:50
 3/6 bongolo ***** válasza:

Az előző válaszból csak a lényeg maradt ki: az összeadás jel.


Szóval Xs=(X1+X2+X3)/3, Ys=(Y1+Y2+Y3)/3.

Magyarul a súlypont a 3 csúcs koordinátáinak az átlaga.

2011. aug. 5. 21:33
 4/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a választ:) Csak a kérdést kaptam feladatul és szerintem nem kell egyenletet írni:)

meg meg szeretném kérdezni, hogy esetleg nem tudod megmondani nekem, hogy az 500(négyzetre emelve) prímtényezős alakját és a normálalakját?

2011. aug. 6. 12:26
 5/6 anonim ***** válasza:

500négyzete=250.000

normálalakja= 2,5*10^5 (10 az ötödiken)

prímtényezősbontás=5^6*2^4

2011. aug. 6. 19:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet! :)
2011. aug. 7. 13:03