2011. okt. 18. 16:24
1/4 BKRS válasza:
A haromszog oldalai: a, a+10, c
A szogei 50, 60, 70
sin(50)/sin(60) = a/(a+10)
a=(a+10) * sin(50/sin(60
a(1-sin(50/sin(60))=10*sin(50)/sin(60)
a= 10*(sin(50)/sin(60))/(1- sin(50)/sin(60))
a = 76,6190321
a+10 = 86,6190321
c/a= sin(70)/sin(50)
c = (sin(70)/sin(50)) * a = 93.9871566
2/4 BKRS válasza:
Ja igen, ^ a megoldashoz a sinus tetelt hasznaltam, gondolom azt mar tanultatok.
3/4 anonim válasza:
Az első teljesen jól számolt. Itt az ellenőrzés:
4/4 A kérdező kommentje:
Tanultok igen :)
köszönöm szépen.
2011. okt. 18. 18:23