Egy háromszög két oldalának különbsége 10cm, ezekkel az oldalakkal szemközti szögek nagysága 60 és 50 fok. Mekkorák a háromszög oldalai?

2011. okt. 18. 16:24
 1/4 BKRS ***** válasza:

A haromszog oldalai: a, a+10, c

A szogei 50, 60, 70

sin(50)/sin(60) = a/(a+10)

a=(a+10) * sin(50/sin(60

a(1-sin(50/sin(60))=10*sin(50)/sin(60)

a= 10*(sin(50)/sin(60))/(1- sin(50)/sin(60))

a = 76,6190321

a+10 = 86,6190321


c/a= sin(70)/sin(50)

c = (sin(70)/sin(50)) * a = 93.9871566

2011. okt. 18. 16:50
 2/4 BKRS ***** válasza:
Ja igen, ^ a megoldashoz a sinus tetelt hasznaltam, gondolom azt mar tanultatok.
2011. okt. 18. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első teljesen jól számolt. Itt az ellenőrzés:

[link]

2011. okt. 18. 17:13
 4/4 A kérdező kommentje:

Tanultok igen :)

köszönöm szépen.

2011. okt. 18. 18:23