Mekkora a háromszög (általános) területe?


Adatok:


a= 17 cm

c= 8 cm

Alfa(szög)= 120°


Előre is köszönöm az ügyes megoldónak! :)



2014. jan. 8. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A szinusz-tétel alkalmazása kikerülhetetlen lépés. gamma~24,0504°. Innen jöhet az oldal, a háromszög szögei és a terület közötti összefüggés alkalmazása: t=(a^2sin(alfa)sin(ß)sin(gamma)/2.

t~29,94. Sz. Gy.

2014. jan. 10. 23:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Korrekció. Az előbbi területképlet hibás. Helyette jó a következő: t=a*c*sin(ß)/2=17*8*sin(29,9406°)/2~67,88
2014. jan. 10. 23:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismét elnézést kérve (tegnapelőtt nagyon dekoncentrált voltam)és remélem most már a tényleges jó eredménnyel szolgálhatok:

t=17·8·SIN(35.9496°)/2~39,92 cm^2 Sz. Gy.

2014. jan. 12. 22:40