5 munkás 4 óra alatt 860 munkadarabot készít el. Hány ilyen munkadarabot készit el 12 munkás 5 nap alatt?

2014. jan. 11. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:

5 munkás 1 óra alatt: 860/4=215 db

1 munkás egy óra alatt: 215/5=43 db

12 munkás egy nap alatt: 43*12=516 db

5 nap = 5*24óra = 120 óra

12 munkás öt nap alatt: 516*120=61.920 db munkadarabot készít el...

2014. jan. 11. 23:33