Egy 6 fős csoport dolgozott bizonyos munkadarabok megmunkálásán.5 nap után ketten megbetegedtek. így a csoport 3 nap alatt készült el a tervezett 504 munkadarabbal. Hány munkadarabot készítettek volna el?

ha mind a hatan 8 napon át dolgoztak volna, és az emberek teljesítménye közel azonos?
2013. márc. 9. 11:37
 1/1 anonim ***** válasza:

1fő 1 nap alatt x munkadarabot készít

6fő 5 nap alatt 6*5*x= 30*x munkadarabot készít

4fő 3 nap alatt 4*3*x= 12*x munkadarabot készít


30x+12x=504

42x =504

x =12


1fő 1 nap alatt 12 munkadarabot készít.


6 fő 8nap alatt 6*8*12=576 munkadarabot készít.

2013. márc. 9. 21:26