ha mind a hatan 8 napon át dolgoztak volna, és az emberek teljesítménye közel azonos?2013. márc. 9. 11:37
1/1 anonim válasza:
1fő 1 nap alatt x munkadarabot készít
6fő 5 nap alatt 6*5*x= 30*x munkadarabot készít
4fő 3 nap alatt 4*3*x= 12*x munkadarabot készít
30x+12x=504
42x =504
x =12
1fő 1 nap alatt 12 munkadarabot készít.
6 fő 8nap alatt 6*8*12=576 munkadarabot készít.