Mennyi idő alatt lesznek kész a munkával, ha el vannak különítve egymástól?2012. dec. 24. 12:55
1/3 anonim válasza:
Így lehetne ezt megoldani:
2/3 anonim válasza:
Ötlet a megoldáshoz: Legyen az egyik munkaideje x, a másiké y. Ha együtt dolgoznak, akkor a teljesítmények összeadódnak, ahol a munkát egységnyinek véve 1/x+1/y=1/12. Mivel t=W/P a munkaidőkre is felírhatunk egy másik egyenletet: 0.5/(1/x)+0.25/(1/y)=25, azaz x/2+y/4=25. Az így adódó másodfokú kétismeretlenes egyenletrendszerre két megoldás adódik:
x1=2*gyök(46)+28~41,56, y1=44-4*gyök(46)~16,87 illetve
x2=28-2*gyök(46)~14,43, y1=44+4*gyök(46)~71,13.
Sz. Gy.
3/3 anonim válasza:
Kétségkívül "szebbnek" tűnik az első megoldás, mert a "maradék felén" szintén felet értett a megoldó. Ha az első a jó megoldás, a feladat kitűzésekor "maradék felet" írtam volna. Sz.Gy.