2012. nov. 12. 20:24
1/3 anonim válasza:
x-1/4x-300-1/3x-1000=2000
Ezt átrendezve x=7920
Ennyi forintja volt eredetileg.
2/3 anonim válasza:
Az előző nem jó!!!
Nem az eredeti pénz egyharmadát, hanem a maradék egyharmadát költi el!
Gondolkozzunk visszafelé:
2000 Ft előtt volt 3000 Ft-ja.
Az ez előtti pénz kétharmada a 3000, így az 4500 Ft volt.
Ezt megelőzően 4800 Ft-ja volt, ami háromnegyede az eredeti pénznek. Így 4800*4/3=6400.
Tehát eredetileg 6400 Ft-ja volt.
Könnyen "végigjátszhatjuk" a történetet:
6400-1600=4800
4800-300=4500
4500-1500=3000
3000-1000=2000
3/3 anonim válasza:
Egyenlettel felírva:
(x*3/4-300)*2/3-1000=2000
Ebből is 6400 jön ki...