Hogy kell ezt a matek feladatot megoldani? 3 tyúk és 2 csirke együtt 13,5 kg.4 tyúk és 3 csirke együtt 18,5 kg. Mennyi 2 tyúk és 1 csirke tömege?

2012. nov. 15. 18:53
 1/3 Silber ***** válasza:

Tyúk tömege: x

Csirke tömege: y

Felírható, hogy:

3x+2y=13,5

4x+3y=18,5


Két ismeretlen, és két egymástól lineárisan független egyenlet. Megoldható.

2012. nov. 15. 19:35
 2/3 A kérdező kommentje:
eddig én is eljutottam,de 6. os vagyok és még ilyet nem vettünk azér kérdeztem.
2012. nov. 17. 09:12
 3/3 Silber ***** válasza:

Kirendezed bármely egyenletből az egyik változót:

3x+2y=13,5

4x+3y=18,5


3x+2y=13,5

y=(18,5-4x)/3


Aztán visszahelyettesíted a másik egyenletbe:

3x+2y=13,5 helyett lesz:

3x+2((18,5-4x)/3)=13,5

Ha ezt az egyenletet megoldod, akkor:

x=3,5


Ezt visszahelyettesíted a másik kiindulási egyenletbe, és y=1,5.

2012. nov. 17. 10:26