2012. nov. 15. 18:53
1/3 Silber válasza:
Tyúk tömege: x
Csirke tömege: y
Felírható, hogy:
3x+2y=13,5
4x+3y=18,5
Két ismeretlen, és két egymástól lineárisan független egyenlet. Megoldható.
2/3 A kérdező kommentje:
eddig én is eljutottam,de 6. os vagyok és még ilyet nem vettünk azér kérdeztem.
2012. nov. 17. 09:12
3/3 Silber válasza:
Kirendezed bármely egyenletből az egyik változót:
3x+2y=13,5
4x+3y=18,5
3x+2y=13,5
y=(18,5-4x)/3
Aztán visszahelyettesíted a másik egyenletbe:
3x+2y=13,5 helyett lesz:
3x+2((18,5-4x)/3)=13,5
Ha ezt az egyenletet megoldod, akkor:
x=3,5
Ezt visszahelyettesíted a másik kiindulási egyenletbe, és y=1,5.