Három tyúk és két csirke együtt 13,5 kg. Négy tyúk és három csirke együtt 18,5 kg. Mennyi két tyúk és egy csirke tömege? Rajzoljunk mérlegeket!

2010. jan. 24. 12:14
 1/1 anonim válasza:

lerajzolni nem tudom ,de a megoldás 8,5 kg

(4 ty+3cs)-(3ty+2cs)=18,5-13,5

akkor 1 ty és 1 cs 5 kg

3Ty+2 cs-2cs-2ty=1 ty,vagyis 13,5-10kg

szóval 1 ty=3,5kg

ha 1 ty +1 cs 5kg,akkor 5-3,5kg=1,5kg 1cs

3,5+3,5+1,5=8,5kg

remélem segítettem

2010. jan. 24. 15:03