Egy téglalap alakú kert területe 1750M2, a kerítés hossza kapuval együtt 170m. Mekkorák a kert oldalai?


2014. jan. 8. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a két oldal a és b.

a*b=1750

2*(a+b)=170

ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

elsőből

a=1750*b

ez a második egyenletben

2*(1750/b+b)=170

3500/b+2b=170 /*b

3500+2b^2=170b

ez innen egy másodfokú egyenlet amit oldj meg szépen...

2014. jan. 8. 17:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. jan. 8. 22:06