2013. nov. 21. 17:24
1/2 anonim válasza:
Pitagorasz tétel!
a^2 + m^2 = átló^2
24^2 + m^2 = 26^2
576 + m^2 = 676
m^2 = 100
m=10
Így már megvan a magassága, azaz a másik oldala is.
Utána már csak területszámítás:
10*24 = 240 cm^2
2/2 anonim válasza:
Az átlója 26
egyik oldal 24
pitagorasz:
másik oldal x
xˇ2+24ˇ2=26ˇ2
ebböl kijön az x
utána a terület kiszámolható