Mekkora a területe annak a téglalapnak, amelynek egyik oldala 24 cm, az átlója ennél 2cm-rel hosszabb?


#matematika #terület #téglalap területe
2013. nov. 21. 17:24
 1/2 anonim válasza:

Pitagorasz tétel!

a^2 + m^2 = átló^2

24^2 + m^2 = 26^2

576 + m^2 = 676

m^2 = 100

m=10

Így már megvan a magassága, azaz a másik oldala is.

Utána már csak területszámítás:

10*24 = 240 cm^2

2013. nov. 21. 17:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Az átlója 26

egyik oldal 24

pitagorasz:

másik oldal x

xˇ2+24ˇ2=26ˇ2

ebböl kijön az x

utána a terület kiszámolható

2013. nov. 21. 17:32