Egy kerítés lefestése Péternek 4 órájába telne. Ugyanazt a munkát András 6 óra alatt végezné el. Mennyi idő alatt fejezik be együtt a kerítés festését?


2013. dec. 3. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

12/5 óra alatt.


Mert:

x=együtt hány óra alatt fejezik be

Péter: x/4

András: x/6


Egyenlet:

x/6 + x/4 = 1 / *12

2x + 3x = 12 / összevonás

5x = 12 / :5

x = 12/5


Válasz:

Együtt 12/5 óra (2h 24p) alatt végeznek.

2013. dec. 3. 18:06