Bocs véletlen elcsúszott a kép.

[link]



2014. jan. 5. 12:09
 1/1 anonim ***** válasza:

A négyzet alapú gúlának 5 lapja, 8 éle és 5 csúcsa van, a tetraédernek 4 lapja, 6 éle és 4 csúcsa van.


Azt kell megnézni, hogy az összeragasztás után mik esnek egybe; mivel oldallaphoz ragasztjuk, amit teljesen fed a másik lapja, ezért 1 lap, 3 él és 3 csúcs egybeesik a ragasztás után. A ragasztott két lap bekerül az így keletkezett test belsejébe, így azok már nem lesznek határoló lapok. A többi oldal nem módosul, így 5+4-2=7 lapja lesz az új testnek. Az éleknél és a csúcsoknál csak annyi változás van, hogy az oldalak határoló élei eggyé válnak, viszont ugyanúgy kívül maradnak a testen, tehát 8+6-3=11 éle és 5+4-3=6 csúcsa lesz a testnek.

2014. jan. 5. 12:18