[link]


Elmagyaráznátok a 8. feladatot?hogy jött ki az eredménye?



2014. jan. 3. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi volt a kérdés?
2014. jan. 3. 14:36
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


itt a 4-es feladat táblázata

2014. jan. 3. 14:57
 3/5 A kérdező kommentje:
bocsi, a 8-as feladat:D
2014. jan. 3. 14:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A kártyák 75%-án van páros szám, így a kártyák 25%-án van páratlan szám. Ha a kártyák számát x-szel jelöljük, akkor x*25/100=0,25x kártyán van páratlan szám. Ha kiveszünk 10 kártyát, akkor x-10 kártya marad, amiből 0,25x-5 páratlan lesz. A feladat alapján a kihúzás után a maradék 1/6-a lesz páratlan, vagyis:


(x-10)/6=0,25x-5 /*6

x-10=6(0,25x-5) (ez van a megoldókulcsban) /zárójelbontás

x-10=1,5x-30 /-x

-10=0,5x-30 /+30

20=0,5x=x/2 /*2

40=x, tehát 40 kártya volt eredetileg.

2014. jan. 3. 18:44
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. jan. 4. 17:46