Egy 12V-os aramforrasra parhuzamosan kapcsolunk egy 200ohmos es 300 ohmos ellenallasu fogyasztot.Szamitsuk ki:

-az eredo ellenallast

-a foag aramerosseget

-egyes fogyasztok aramerosseget

-a fogyasztok es az aramforras teljesitmenyet


2013. márc. 24. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Párhuzamos kapcsolásnál az eredő ellenállás reciproka megegyezik az egyes ellenállások reciprokainak összegével. 1/R = 1/R1 + 1/R2 --> R= 120 ohm


A főág áramerőssége Ohm-törvény alapján: I= U/R --> I=0,1 A


Egyes fogyasztók áramerősséget is Ohm-törvény alapján kell meghatározni, mivel mindegyik fogyasztóra ugyanakkora feszültség esik. I1= U/R1 --> I1= 0,06 A

I2= U/R2 --> I2= 0,04 A (ez utóbbit ki lehetett volna úgy is számolni, hogy I - I1 )


Teljesítmény P= U*I vagy U(négszet)/R vagy I(négyzet)*R, csak be kell helyettesíteni.

2013. márc. 24. 22:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Én itt néztem meg mindent:

[link]

R_e=120 ohm

I_főág= 0,1 A

I_300= 0.04 A - - I_200=0.06 A

U_300=U_200=u=12 V

P= a közös feszültség szorozva azzal az áramerősséggel, ami ott folyik.

2013. márc. 24. 23:00