Mennyi idő alatt gyorsul fel az 1200 kg tömegű gépkocsi 54 km/h sebességről 72 km/h sebességre, ha 3000 N állandó nagyságú erő gyorsítja? Mennyi utat tesz meg ezalatt?
Kiírtam az adatokat:
m=1200kg
v0=54km/h
vt=72km/h
F=3000N
t=?
s=?
Eddig jó, ugye? Milyen képleteket kell használjak?
2013. dec. 27. 13:35
1/2 anonim válasza:
Az erő a gyorsulás és a tömeg szorzata. F = m * a
A gyorsulást ki tudod számítani ebből, és utána jöhet a többi.
2/2 anonim válasza:
Továbbá az egyenes vonalú egyenletes gyorsuláshoz használható a további két képlet:
sebesség a gyorsulás időfüggvénye: v(t) = a * t + v0
a megtett út a gyorsulás és az idő négyzetének függvénye: s(t) = 1/2 * a * t^2 + v0 * t