9-es fizika feladat. Elmagyaráznátok?


Mennyi idő alatt gyorsul fel az 1200 kg tömegű gépkocsi 54 km/h sebességről 72 km/h sebességre, ha 3000 N állandó nagyságú erő gyorsítja? Mennyi utat tesz meg ezalatt?

Kiírtam az adatokat:

m=1200kg

v0=54km/h

vt=72km/h

F=3000N

t=?

s=?


Eddig jó, ugye? Milyen képleteket kell használjak?



2013. dec. 27. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az erő a gyorsulás és a tömeg szorzata. F = m * a


A gyorsulást ki tudod számítani ebből, és utána jöhet a többi.

2013. dec. 27. 13:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Továbbá az egyenes vonalú egyenletes gyorsuláshoz használható a további két képlet:

sebesség a gyorsulás időfüggvénye: v(t) = a * t + v0

a megtett út a gyorsulás és az idő négyzetének függvénye: s(t) = 1/2 * a * t^2 + v0 * t

2013. dec. 27. 13:55