Valószínűségszámításban kellene egy kis segítség, hogyan lehet megoldani ezt a feladatot?

Van 4 színes golyó, zöld, kék, piros és sárga. Mekkora az esélye annak, hogy 4 húzásból 4 egyszínűt húzunk (húzás után visszatesszük a golyót)?
2014. jan. 2. 13:52
 1/6 A kérdező kommentje:
1/((4*4*4*4)/(1*2*3*4))?
2014. jan. 2. 13:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hoztad ki, de még el kell osztani 6-tal.


Amúgy egy 4-es húzássorozat 4*4*4*4-féle lehet, mindegyiknek egyforma az esélye, és neked pontosan a 'zzzz', 'kkkk', 'pppp', 'ssss' húzássorozatok jók. Ezek 4-en vannak, azaz a kérdéses valószínűség:

4/(4*4*4*4) = 1/64.

2014. jan. 2. 14:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor annak az esélye, hogy csak sárgát vagy csak pirosat húzok 2/64?
2014. jan. 2. 14:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagy 2/256 (4^4=256)?
2014. jan. 2. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Ekkor csak feleannyi jó eset van, mint az előbb, tehát a valószínűség is a felére csökken, azaz (1/64)/2-re; vagy most csak két jó eset van, viszont az összes eset száma nem változott, tehát a valószínűség 2/256.
2014. jan. 2. 14:19
 6/6 A kérdező kommentje:

Bezavart az egyszerűsítés :D

Köszönöm szépen a választ!

2014. jan. 2. 14:24