Az alábbi feladatot a 8 -dikos fiamnak megoldottam, de a tanárja 1-2 eredményt aláhúzott pirossal minden magyarázat nélkül. Előre megköszönném, ha valaki megoldaná az alábbi fizikai feladatot. Szeretném látni hol hibáztam?

Figyelt kérdés
1. Az 1000 kg tömegű gépkocsi sebessége 10s alatt 10m/s-ról 20m/s-ra növekedett. Számitsd ki: a, mekkora mozgási energiája a gyorsulás kezdetén b, mekkora az energiája a gyorsulás végén c, mekkora mozgási energia változása gyorsulás közben d, a gyorsulás közben elvégzett munkát e, a motor teljesitményét gyorsulás közben Nagyon megköszönném annak, aki megoldaná az alábbi fizikai feladatot. A középbe még jól ment a fizika, de annyi év után elkezdetek használódni az ismereteim főleg mechanikából.

2013. dec. 24. 17:58
 1/4 anonim válasza:
a d, kérdést nem értem fogalmazd meg újra, aztán rálesek
2013. dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Íme:

[link]


Boldog Karácsonyt! :)

2013. dec. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A d, kérdés hivatalosan igy van megfogalmazva:Számitsuk ki a gyorsulás közben elvégzett munkát. Nincs módomban másképpen megfogalmazni, igy szerepel a felmérőben.
2013. dec. 25. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:
az e) rész érthető úgy is, sőt inkább úgy, hogy hogyan változott a motor teljesítménye az idő függvényében: P(t)=m*a*v(t), azaz lineárisan nőtt. De ez nem fair nyolcadikban...
2014. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!