Le tudja nekem valaki vezetni ezt?


Legyenek a ξ valószínűségi változó lehetséges értékei: 1, 3, 5, 7. A megfelelő valószínűségek pedig: P(ξ =1)=0,2; P(ξ =3)=0,3; P(ξ =5)=0,3; P(ξ =7)=0,2;

Számítsa ki a ξ várható értékét és szórását!


2014. jan. 2. 12:28
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is, nagyon rendes vagy.. Anyagom van, csak használni nem tudom.. Most is azért nem jött ki, mert az egyik - az amúgy + volt, csak a tanár elírta..
2014. jan. 2. 13:48
 12/36 anonim ***** válasza:
akkor fényképezd le azt is aztán tedd fel, majd összehozunk vmit :) addig meg lehet, h még vki ír ide és segít :)
2014. jan. 2. 13:56
 13/36 A kérdező kommentje:
Megfigyelések szerint Magyarországon 1000 újszülött között átlagosan 516 fiú és 484 a lány. Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy 6 gyermekes családban 2 fiú lesz?
2014. jan. 2. 14:09
 14/36 A kérdező kommentje:

Kalácssütéskor 1 kg tésztába 30 mazsolát teszünk. A ξ valószínűségi változó jelölje a mazsolák számát, amely Poisson eloszlású. Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy 5 dkg-os szeletben éppen egy mazsola lesz?

[link]

itt a képlet hozzá..

2014. jan. 2. 14:32
 15/36 anonim ***** válasza:

Várható érték: M (ξ) = ∑i xi * pi

Szórás négyzet: D2= M(ξ2) – M2(ξ)

2014. jan. 2. 20:03
 16/36 anonim ***** válasza:

Megfigyelések szerint Magyarországon 1000 újszülött között átlagosan 516 fiú és 484 a lány. Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy 6 gyermekes családban 2 fiú lesz?


sztem ez visszatevés nélküli mintavétel

tehát 516 alatt 1000 * (1000-516) alatt (6-2) és osztod az egészet 1000 alatt 6


legalábbis nekem így jut eszembe a képlet (sajnos anyagot nem tudtam szerezni)

2014. jan. 2. 20:11
 17/36 anonim ***** válasza:

516 alatt nem 1000 van, hanem 6 :)


amúgy megoldásaid nincsenek meg? h legalább tudjuk, h az eredmény jó-e :)

2014. jan. 2. 20:17
 18/36 A kérdező kommentje:

tehát 516 alatt 1000 * (1000-516) alatt (6-2) és osztod az egészet 1000 alatt 6

Ez most egy emeletes tort lenne?

De van megoldás.. elvileg 0,219

2014. jan. 2. 20:24
 19/36 anonim ***** válasza:

Legyenek a ξ valószínűségi változó lehetséges értékei: 1, 3, 5, 7. A megfelelő valószínűségek pedig: P(ξ =1)=0,2; P(ξ =3)=0,3; P(ξ =5)=0,3; P(ξ =7)=0,2;

Számítsa ki a ξ várható értékét és szórását!


xi: 1,3,5,7

pi: 0,2; 0,3; 0,3; 0,2


Várható érték: xi*pi 1*0,2+3*0,3+5*0,3+7*0,2 = 4 (ha jól számolok

4^2 = 16 (várható érték négyzete, azaz M^2(ξ))


Szórás négyzet: M(ξ^2) - 16


M(ξ^2)= xi^2*pi 1*0,2+9*0,3+25*0,3+49*0,2 = 17.84 (asszem)


szórás négyzet: 1,84

szórás: 1,36


nézz azért utána :)

2014. jan. 2. 20:30
 20/36 A kérdező kommentje:

M(ξ^2)= 20,2

gyök: 4,2

Ezt már megoldottam :)

2014. jan. 2. 20:32
1 2 3 4