Le tudja nekem valaki vezetni ezt?


Legyenek a ξ valószínűségi változó lehetséges értékei: 1, 3, 5, 7. A megfelelő valószínűségek pedig: P(ξ =1)=0,2; P(ξ =3)=0,3; P(ξ =5)=0,3; P(ξ =7)=0,2;

Számítsa ki a ξ várható értékét és szórását!


2014. jan. 2. 12:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

csak a képletekbe kell behelyettesíteni :)

sajnos fejből nem tudom őket, ha neked megvannak írd le és szívesen segítek

(vmi ilyesmi amúgy: M=ξ*pi és vmelyik a négyzeten)

2014. jan. 2. 12:42
 2/36 A kérdező kommentje:
Erre gondolsz? D^2=M(ξ^2)-M(ξ)^2
2014. jan. 2. 12:51
 3/36 anonim ***** válasza:

Ez a szórás négyzet képlete 

az egyik tag a várható érték, ha azt kiszámolod, meg kiszámolod a másik részét is, akkor annak a különbözeteként kijön a szórás négyzet, majd gyököt vonsz és ott is a szórás 


Arra nem emlékszem pontosan, h a várható érték az első vagy a második része (tehát h melyik van a négyzeten)


Tehát

1. Kiszámolod a várható értéket: M(ξ^2) vagy M(ξ)^2 (nem emlékszem pontosan)

2. Kiszámolod a másik felét: M(ξ^2) vagy M(ξ)^2 (nyilván nem azt amit az első pontban)

3. Kiszámolod a szórás négyzetet: D^2=M(ξ^2)-M(ξ)^2

4. Gyököt vonsz és kijön a szórás


(bocsi, de csak 5 percenként tudok írni egy-egy választ, mert új fiókom van itt a gyakorin)

2014. jan. 2. 13:05
 4/36 A kérdező kommentje:

DE ez között mi a különbség?

M(ξ^2) vagy M(ξ)^2

2014. jan. 2. 13:09
 5/36 anonim ***** válasza:

ugye ezek így jönnek ki: xi * pi

és a különbség ott van h mást kell négyzetre emelni

2014. jan. 2. 13:14
 6/36 anonim ***** válasza:

füzetedben nincs rá egy példafeladat?

kb 2 hónapja tudtam fejből (akkor zh-ztam belőle), de sajna mára már nem tudom

2014. jan. 2. 13:21
 7/36 A kérdező kommentje:

Van valami, csak sajnos rossz tanárunk van és nem igazán tudok rajta elmenni.. De próbálkozom :)

Lenne még 1-2 példa, leírhatom azt is? Hátha tudod :)

2014. jan. 2. 13:27
 8/36 anonim ***** válasza:

persze írd :)

amúgy ha gondolod, akkor este 8-10 körül jobban ráérek, feljövök (addigra elkérem vkitől az anyagot) és tudok segíteni

2014. jan. 2. 13:33
 9/36 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm szépen.. Az első kijött... Akkor rámírsz kérlek majd?
2014. jan. 2. 13:40
 10/36 anonim ***** válasza:

igen, 8-9 körül jövök :)

remélem vki tud majd anyagot küldeni, de ha nem, akkor majd együtt kitaláljuk :)

2014. jan. 2. 13:46
1 2 3 4