Nem tudom kiszámítani az alábbi feladatokat, nem jut eszembe a menete.. tud valaki segíteni? 3 feladat.. igen, elég könnyűek, de tudna valaki segiteni?

1. feladat

4 szobafestő 20 nap alatt festi ki a múzeum összes szobáját. Hány nap alatt végezné el ezt a munkát 10 szobafestő?

2. feladat

milyen hosszú a húr, amelynek a távolsága a k(O;20 cm)kör középpontjától 16 cm?

3. feladat

Hányszor nagyobb a 144 ás a 169 számok legkisebb közös többszöröse, mint a legnagyobb közös osztójuk?



#matematika #kör #húr #szám #közöstöbbszörös #mennyiazeredmény
2013. dec. 22. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

1. feladat

4 szobafestő 20 nap alatt festi ki a múzeum összes szobáját. Hány nap alatt végezné el ezt a munkát 10 szobafestő?

20 -- 4 nap alatt

10 -- 8 nap alatt


2. feladat

milyen hosszú a húr, amelynek a távolsága a k(O;20 cm)kör középpontjától 16 cm?


r² = 16² + (x/2)²

400 = 256 + x²/4

x²/4 = 144

x/2 = 12

x = 24 cm a húr hossza.

2013. dec. 22. 17:14
 2/4 anonim ***** válasza:

3. feladat

Hányszor nagyobb a 144 ás a 169 számok legkisebb közös többszöröse, mint a legnagyobb közös osztójuk?


lkkt [144, 169] = 24336

lnko (144, 169) = 1


24336-szor nagyobb

2013. dec. 22. 17:18
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm :)))))))))
2013. dec. 22. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2013. dec. 22. 17:54