3*a^2-3 / 2*a+7= . Egyszerusitessel kellene megoldani. Az eredmeny megvan. Csak a megoldas menetere lenne szuksegem!?

2013. dec. 7. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt valami nem stimmel.

"3*a^2-3 / 2*a+7=" Zárójellel kellene jelezni, hogy mi van a számlálóban, mi a nevezőben!

(3*a^2-3 )/(2*a+7)= Így felírva nem lehet egyszerűsíteni.

Valamit nem írtál el? Mi az az eredmény ami megvan. (Hátha abból kitalálom a feladatot.)

2013. dec. 7. 16:53
 2/4 vurugya béla ***** válasza:

(3*a^2-3) / (2*a+2)=

Szerintem ez lehet a feladat. Így ez lesz:

(3*a^2-3) / (2*a+2) = 3*(a^2-1) / (2*(a+1)) =

3*(x+1)*(x-1) / (2*(a+1)) = 3*(x-1) / 2

2013. dec. 7. 17:01
 3/4 A kérdező kommentje:
A per az tortvonal...:D
2013. dec. 7. 17:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Az eredmeny pedig meg sincs meg..annyira meg meg emlekszem h volt benne benne a^3
2013. dec. 7. 17:58