2013. márc. 30. 10:16
1/4 anonim válasza:
sin-két-x vagy sin-négyzet-x van a feladatban?
sin^2(x) vagy sin(2x)?
2/4 A kérdező kommentje:
2 sin a negyzeten
2013. márc. 30. 13:55
3/4 anonim válasza:
sin^2(x) + cos^2(x) = 1
Trigonometrikus Pithagorasz-tétel
-> 2 sin^2(x) = 2 - 2cos^2(x)
Innentől másodfokú egyenlet cos x-re, ne felejtsd el hogy a koszinusz periodikus.
4/4 anonim válasza:
5cosx+2sin²x= -1
5cosx+2sin²x + 1 = 0
5cosx+2sin²x + sin²x + cos²x = 0
3sin²x + cos²x + 5cosx = 0
3(1-cos²x) + cos²x + 5cosx = 0
3 - 3cos²x + cos²x + 5cosx = 0
3 - 2cos²x + 5cosx = 0
2cos²x -5cosx -3 = 0
cosx₁ = 3
cosx₂ = -½
Mivel -1≤cosx≤1, ezért cosx₁ nem megoldás.
cosx = -½ = cos120
x-120 = k*360 (k ∈ Z)
x₁ = 120 + k*360 (k ∈ Z)
x₁ = ⅔π + k*2π (k ∈ Z)
cosx = cos120
x+120 = m*360 (m ∈ Z)
x = -120 + m*360 (m ∈ Z)
x₂ = 240 + n*360 (n ∈ Z)
x₂ = 4/3π + n*2π (n ∈ Z)