2013. márc. 26. 11:40
1/3 anonim válasza:
Remélem, ez segít megérteni a szögfüggvényeket:
2/3 anonim válasza:
Legyen a B szög 40 fok.
Sin B=AB/BC
sin 40 fok=0,64
0,64=AB/18,6
AB=11,9 cm
AC^2=BC^2-AB^2
AC=gyök alatt(345,96-141,61)
AC=gyök alatt 204,35=14,3 cm
3/3 anonim válasza:
"Segitsegre lenne szuksegem?"
Igen