2013. márc. 26. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem, ez segít megérteni a szögfüggvényeket:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2013. márc. 26. 12:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen a B szög 40 fok.

Sin B=AB/BC

sin 40 fok=0,64

0,64=AB/18,6

AB=11,9 cm

AC^2=BC^2-AB^2

AC=gyök alatt(345,96-141,61)

AC=gyök alatt 204,35=14,3 cm

2013. márc. 26. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

"Segitsegre lenne szuksegem?"

Igen

2013. márc. 27. 01:13