1.Négyzet alapú egyenes hasáb térfogata 448cm³ (köbcentiméter).Magassága 7cm.Mekkorák az élei?


2.Egy téglalap alapú egyenes hasáb hosszabbik alapéle 12cm.Az alap átlója 225cm.A hasáb magassága 20cm.Mennyi a felszíne és térfogata?


3.Egy szabályos nyolcszög alapú hasáb alapka köré írható kör sugara 2,5cm a magassága 82cm.Mennyi a felszíne és térfogata?



2013. dec. 16. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

2. Egy téglalap alapú egyenes hasáb hosszabbik alapéle 12 cm. Az alap átlója 225 cm. A hasáb magassága 20 cm. Mennyi a felszíne és térfogata?


12² + b² = 225² --> b = gyök(50481) = 224,7 cm


V = a·b·M = 12·224,7·20 = 53928 cm³


A = 2·ab + 2·aM + 2·bM = ...

2013. dec. 16. 18:05
 2/4 anonim ***** válasza:

3. Egy szabályos nyolcszög alapú hasáb alaplapja köré írt kör sugara 2,5 cm, a magassága 82 cm. Mennyi a felszíne és térfogata?


α = 360°/8 = 45°


Ta = 8·2,5²·sin 45°·0,5 = 17,68 cm²


V = Ta·M = 1450 cm³


a² = 2r² - 2r²·cos 45° --> a = 1,83 cm


A = 2·Ta + 8·aM = ...

2013. dec. 16. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Négyzet alapú egyenes hasáb térfogata 448 cm³. Magassága 7 cm. Mekkorák az élei?


V = T·M = a²·M


448 = a²·7


64 = a²


a > 0


a = 8 cm


Alapélek: 8 cm, oldalélek: 7 cm

2013. dec. 16. 22:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. jan. 9. 17:49