A lent leírt kis feladatot hogyan kell excelben binominális eloszlás függvénnyel kiszámolni?

Egy influenzajárvány mutatói szerint a lakosság 15%-a betegedett meg.Mennyi annak a valószínűsége,hogy egy 20 fős csoportban legfeljebb 3 influenzás beteg van?
2013. dec. 16. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Megoldás 1. része Sz. Gy.-től. P(kszi=k)=comb(n,k)*p^k*q^(n-k) képletet kell alkalmaznunk.

Az összegzés során k=0-tól 3-ig megy, valamint p=0,15 és q=0,85. Megnézzük valamilyen matek szoftverrel mit produkál az eredmény, majd a gondolatmenetet áttranszformáljuk az Excelbe, hogy aztán ellenőrizni is tudjunk.

2013. dec. 19. 16:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Megoldás 2. része Sz. Gy.-től:


n=20, tehát P(kszi=<3)=0,6477. Most jöjjön a transzformáció.

Excelben ezt sokféleképpen meglehet oldani!

Ezek közül az egyik nyilván ez:

=BINOM.ELOSZLÁS(3;20;0,15;IGAZ)=0,645525

2013. dec. 19. 17:34