Egy influenzajárvány mutatói szerint a lakosság 15%-a betegedett meg.Mennyi annak a valószínűsége,hogy egy 20 fős csoportban legfeljebb 3 influenzás beteg van?2013. dec. 16. 09:31
1/2 anonim válasza:
Megoldás 1. része Sz. Gy.-től. P(kszi=k)=comb(n,k)*p^k*q^(n-k) képletet kell alkalmaznunk.
Az összegzés során k=0-tól 3-ig megy, valamint p=0,15 és q=0,85. Megnézzük valamilyen matek szoftverrel mit produkál az eredmény, majd a gondolatmenetet áttranszformáljuk az Excelbe, hogy aztán ellenőrizni is tudjunk.
2/2 anonim válasza:
Megoldás 2. része Sz. Gy.-től:
n=20, tehát P(kszi=<3)=0,6477. Most jöjjön a transzformáció.
Excelben ezt sokféleképpen meglehet oldani!
Ezek közül az egyik nyilván ez:
=BINOM.ELOSZLÁS(3;20;0,15;IGAZ)=0,645525