Valszám kérdés, érték becslése normális eloszlással?


Feladat: Becsüljük meg normális eloszlás segítségével a következő összeget:

szumma(56 tól 100-ig) (100 alatt k)*0,6^k*0,4^(100-k)


Köszönöm a segítséget!



2013. okt. 31. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A binomiális eloszlást közelítjük N(np,gyök(npq)normális eloszlásfüggvénnyel, ahol n=100, p=0,6 és q=0,4. Tehát a normális várható értéke 60 és a szórása 4,8989 lesz. Ami még feladat, hogy kiszámítsuk mi fog meg felelni az 56-nak?

folyt. köv. Sz. Gy.

2013. nov. 1. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:
FI((56-60)/4.8989)~
2013. nov. 1. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:
2. rész: Standardizálás után FI((56-60)/4.8989)=FI(-0,8165)=0,2071. Amiből FI(0,8165)=1-0,2071=0,7929; ami a 0,8211-es összeg viszonylag tűrhető becslésének tekinthető. Sz. Gy.
2013. nov. 1. 12:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. nov. 1. 14:16