Feladat: Becsüljük meg normális eloszlás segítségével a következő összeget:
szumma(56 tól 100-ig) (100 alatt k)*0,6^k*0,4^(100-k)
Köszönöm a segítséget!
2013. okt. 31. 22:22
1/4 anonim válasza:
A binomiális eloszlást közelítjük N(np,gyök(npq)normális eloszlásfüggvénnyel, ahol n=100, p=0,6 és q=0,4. Tehát a normális várható értéke 60 és a szórása 4,8989 lesz. Ami még feladat, hogy kiszámítsuk mi fog meg felelni az 56-nak?
folyt. köv. Sz. Gy.
3/4 anonim válasza:
2. rész: Standardizálás után FI((56-60)/4.8989)=FI(-0,8165)=0,2071. Amiből FI(0,8165)=1-0,2071=0,7929; ami a 0,8211-es összeg viszonylag tűrhető becslésének tekinthető. Sz. Gy.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. nov. 1. 14:16