Ha egy rombusz oldalfelező pontjait összekötjük, 110 négyzetcenti 4szöget kapunk. Mekkora a rombusz oldala, ha egyik szöge 50 fok.2013. dec. 15. 14:56
1/1 anonim válasza:
Először a szemközti oldalfelezőket kössük össze, ekkor 4 egyenlő részre osztottuk a rombuszt, ráadásul a részek is rombuszok. Ha most összekötjük a feladat utasítása szerint a felezőpontokat, akkor ezek az új szakaszok a kis rombuszok átlói lesznek, azokról pedig tudjuk, hogy az átló felezi a rombusz területét. Mivel minden rombuszt elfeleztünk, és így "belül" 110cm^2 keletkezett, ezért a külső részek összege is pontosan ugyanannyi, így összesen 220cm^2-t tudtunk összeszámolni. Mivel ezek a részek alkotják az eredeti rombusz egészét, ezért annak a területe 220cm^2.
A rombusz területét a oldalhossz és Ł szög esetén a^2*sin(Ł) képlettel számolhatjuk;
a^2*sin(50°)=220
a^2*0,776=220
a^2=283,5
a=16,84cm a nagy rombusz területe.