a k=8, de nem tudom, hogy az hogyan jön ki2013. dec. 11. 21:01
1/8 anonim válasza:
Hasonló testek térfogatának aránya egyenlő a hasonlóság arányának köbével.
2/8 anonim válasza:
Két lehetőség van:
1. lehetőség: tudod, hogy ha a hasonlósági tényező λ (lambda; görög betű), akkor a térfogatok közti arány λ^3. Itt az arányossági tényező 2:1=2, így a térfogat 2^3=8.
2. lehetőség: legyen a kisebbik gömb sugara r, ekkor a nagyobbiké 2r. A kis gömb térfogata 4*r^3*π/3, a nagy gömbé 4*(2r)^3*π/3=4*8r^3*π/3=32*r^3*π/3. A kettő hányadosa k:
k=(32*r^3*π/3)/(4*r^3*π/3)=32*r^3*π/3*3/(4*r^3*π)=
=(32*r^3*π)/(4*r^3*π)=32/4=8.
Remélem minden világos :)
3/8 A kérdező kommentje:
De miért pont 8?
2013. dec. 11. 21:12
4/8 A kérdező kommentje:
a 8 az nem csak a nagyobb gömb térfogata?
2013. dec. 11. 21:13
5/8 Egy ork válasza:
Mert 2^3, azaz 2*2*2 = 8
Azért a harmadikon, mert háromdimenziós térben élünk
6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és, hogy időt szántatok kérdésemre!
2013. dec. 11. 21:20
7/8 anonim válasza:
k jelöli a két gömb térfogatának arányát: k=V(nagygömb)/V(kisgömb), ennek a levezetését már egyszer leírtam.
8/8 Egy ork válasza:
Ez a 8 az, hogy a nagy gömb térfogata hányszor nagyobb a kisebb gömb térfogata. Tehát 8-szor nagyobb.