[link]
2013. dec. 5. 19:03
 1/1 anonim ***** válasza:

log(3)3/log(3x)+4*log(3)3/log(9x)=6

1/(log(3)+log(3)x)+4/(log(3)9+log(3)x=6

1/(1+log(3)x)+4/(2+log(3)x)=6

log(3)x=a

1/(1+a)+4/(2+a)=6

ezt kell megoldani majd a-ra visszahelyettesíted.

A lényeg hogy az egészet átírtam 3-as alapú logaritmusra

2013. dec. 5. 21:12