a, padlótól
b,a legkisebb területű faltól
c,a leghosszabb éltől
Órán elkezdtük de nem fejeztük be… addig értem hogy az arányok ö:19rész meg hogy 4:6:9 az c b a de ezután hogy kéne őket kiszámolni?
:((
szept. 22. 14:58
1/4 krwkco válasza:
Az első lépés: A terem adatai 4x, 6x, 9x. Ezek összegének kétszerese éppen 53,2 m.
2/4 anonim válasza:
Hetedikes anyag ez az arányos feladat.
4 részből áll az egyik él, 6-ból a másik, 9-ből a harmadik. Ez összesen 19 rész. És ez 53,2m. Akkor hány m egy rész?
53,2m / 19 = 2,8m egy rész. Ezt már csak fel kell szorozni, hogy megkapd az éleket:
4*2,8m és 6*2,8m és 9*2,8m a három él.
a. 10,8m
b. 12,6m
c. 8.40951841665m
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :))
szept. 24. 20:46
4/4 anonim válasza:
Egy nem speciális téglatest mindegyik különböző hosszúságú éléből 4 darab van, nem 2 és nem is 1...
4x + 6x + 9x = 53.2 / 4