Egy téglatest alakú terem plafonjának közepéről lelógatnak egy 40cm hosszúságú zsinóron lévő lámpát. A terem összes élhosszának összege:53,2m. A terem magasságának, szélességének, hosszának aránya 4:6:9. Milyen távol van a lámpatest?


a, padlótól

b,a legkisebb területű faltól

c,a leghosszabb éltől


Órán elkezdtük de nem fejeztük be… addig értem hogy az arányok ö:19rész meg hogy 4:6:9 az c b a de ezután hogy kéne őket kiszámolni?

:((



szept. 22. 14:58
 1/4 krwkco ***** válasza:
Az első lépés: A terem adatai 4x, 6x, 9x. Ezek összegének kétszerese éppen 53,2 m.
szept. 22. 17:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Hetedikes anyag ez az arányos feladat.


4 részből áll az egyik él, 6-ból a másik, 9-ből a harmadik. Ez összesen 19 rész. És ez 53,2m. Akkor hány m egy rész?

53,2m / 19 = 2,8m egy rész. Ezt már csak fel kell szorozni, hogy megkapd az éleket:

4*2,8m és 6*2,8m és 9*2,8m a három él.


a. 10,8m

b. 12,6m

c. 8.40951841665m

szept. 22. 21:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :))
szept. 24. 20:46
 4/4 anonim válasza:

Egy nem speciális téglatest mindegyik különböző hosszúságú éléből 4 darab van, nem 2 és nem is 1...


4x + 6x + 9x = 53.2 / 4

szept. 26. 05:11