Ursula2 kérdése:

Béla csúfolja Pétert,hogy lassú. Versenyt rendeznek egy 500 méteres pályán.Már az elején tudni lehet,hogy Béla nyer, hisz amíg ő 12 métert tesz meg,addig Péter csak 9-et. Az győz,aki 1 teljes körrel többet fut a másiknál. Hány kört futnak összesen?


szept. 22. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amíg Béla 1 kört fut, addig Péter (500/12)*9=375 métert tesz meg. Így körönként 500-375=125 méterrel fut többet Béla. 500/125=4.

4 kört futnak összesen.

szept. 22. 18:19
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alternatív megoldásként.

Mivel eleve lehet tudni, hogy Béla nyer Péternek van esze és nem futkározik feleslegesen, csak, hogy megverjék. Tehát Béla egy kört fut, hogy bebizonyítsa milyen fasza gyerek. :)

Bocs, de ez az idióta, életszerűtlen matekpélda kiverte nálam a biztosítékot.

szept. 23. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

A példára vonatkozó megjegyzéseddel messzemenően egyetértek.

szept. 24. 07:48