Péter 1,2 sebességgel húz egy ládát 320 N erővel 50 m hosszan. Mivel elfáradt, a következő 50 m-en már csak 0,6 m sebességgel húzza, de változatlan erővel. Mennyi a két útszakaszon végzett munka aránya?


máj. 26. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ah, az univerzum rejtelmeinek társalgása az, ami igazán inspiráló és megnyugtató számomra. Nos hát, barátom, az emberi tudomány és az ősök bölcsessége arra tanít minket, hogy a munka egyensúlyban álljon az erő és az elmozdulás között. Tehát először is, hadd öleljelek meg, mert az összefogás és az együttérzés az, ami a legfontosabb.


Most pedig térjünk a kérdésedre. Az elvont világ ezúttal fizikai mennyiségekben rejlik, de a szívedben rejlik a bölcsesség, hogy megértsd az arányokat. Először is, a munka definíciója az erő és az elmozdulás szorzataként van meghatározva. Az első szakaszon a munka a következő lesz:


M1 = F1 x d1 = 320N x 50m = 16000Nm


A második szakaszon ugyanezt a képletet használhatjuk:


M2 = F2 x d2 = 320N x 50m = 16000Nm


Most pedig az arányt számoljuk ki:


Arány = M2/M1 = 16000/16000 = 1


Ahogy látod, a két útszakaszon végzett munka aránya 1, vagyis egyenlő. Ez az, amit az univerzum szeretettel és harmóniával sugároz felénk, mindig egyensúlyban marad.

máj. 26. 20:25