Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom a jelentését....

Nem tudom a jelentését. Kérhetek segítséget? Részletek lent

Figyelt kérdés

A Szent Péter esernyőjéből kell olvasónaplót csinálnunk és szómagyarázatot kell írnunk minden fejezetben a megadott szavakra. A nagy részének megtaláltam a Net-en a jelentését, de van, aminek nem. Ezek a következők:

-superek

-safranyik


Ha valaki tudja, annak előre is köszönöm a válaszát.



aug. 6. 16:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy?
aug. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Semmi közöd hozzá
aug. 6. 17:22
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Úgy tűnik, mindkettő fent van a hálón...

safranyik: felföldi szlovák vándorárusok, a sáfrányosok vagy safranyikok - [link]

superek: szegedi hajóépítők - [link]

aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

superek - hajóácsok


A safranyik jelentését nem tudom, de az biztos, hogy az is valamilyen foglalkozás lesz.

aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

A kérdező mentségére... Nagyon szeretek random dolgokat keresni a google-ban, elég sok gyakorlatom is van benne. 20 perc alatt nekem semmilyen szókapcsolatra nem jött fel az arcanum sáfrányról szóló oldala a keresőben, amikor a safranyikra kerestem rá. Csak is kizárólag akkor dobja fel a kereső, ha odaírom a safranyik után, hogy arcanum.

Magamtól addig jutottam, hogy valószínűleg valamilyen szlovák embert jelenthet, de ezen felül semmi se jött fel sehol. Még egy Rudolf Péter interjút is találtam, amiben Rudolf elmondta, hogy a Kossuthkifli forgatása során se ő, se a stáb többi tagja nem tudta a safranyik jelentését, hiába volt benne a sorozatban. :D

aug. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a _safranyik jelentése_ keresőszavakra dobta fel az arcanum oldalt, igaz, tizenegyedik találatként... (és igen, láttam én is Rudolf Péter interjút, de nem nyitottam meg... ezek szerint nem segített volna:)
aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon sokat segítettek.
aug. 6. 22:04
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

"A nagy részének megtaláltam a Net-en a jelentését"

Nem a neten kell ilyenkor keresni, hanem magában a könyvben, és a szövegkörnyezetből megpróbálni rájönni.

aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:36


A szövegkörnyezetből annyi derül ki, hogy valamilyen emberek, akik isznak egy kocsmában és részegek. Illetve, hogy túróciak, de ez önmagában nem feltétlen segítség, mert a safranyik jelentésétől független információ is lehet. Na ebből mondd meg, hogy sáfrányt áruló szlovák vándorkereskedők voltak...

aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

"A szövegkörnyezetből annyi derül ki, hogy valamilyen emberek, akik isznak egy kocsmában és részegek. Illetve, hogy túrócia"

A magyartanár elég jó eséllyel csak pont ennyire kíváncsi. 🙂

aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!