A következő két logaritmus egyenletnek mi a megoldása?


Az alábbi két feladathoz keresem a megoldást logaritmus témában:

[link]



2013. dec. 4. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:

4^0=log3((log(2)x)

1=log3((log(2)x)

3^1=log(2)x

3=log(2)x

x=2^3=8


log(2)x+log(2)x/log(2)4-2*log(2)x/log(2)32=14

log(2)x+log(2)x/2-2*log(2x)/5=14

log(2)x ki tudod emelni innen már menni fog

2013. dec. 4. 20:02