Kriszn95 kérdése:

Az egyik kannában kétszer annyi víz van mint a másikban. Ha az elsőből kiöntenénk 12 l vizet és a másidokból 5 l akkor mind a két kannában ugynannyi viz lenne?


Egyenlettel kéne gyorsan

előre is köszi


2013. dec. 4. 17:23
 1/1 anonim ***** válasza:

2x-12=x-5

x-12=-5

x=7

2013. dec. 4. 17:37