Sehogysem tudom megoldani : 2*lg 2 +(1+x)* lg3-lg(3^2x+27)=0
Megoldókèpletes lesz azt tudom..dolgozatra készülök kérlek segítsetek!
2013. dec. 2. 21:32
1/4 A kérdező kommentje:
*Logaritmus elnézést elirtam.
2013. dec. 2. 21:33
2/4 anonim válasza:
2*lg 2 + (1+x)* lg 3 - lg(3^2x+27) = 0
lg 4 + lg 3^(1+x) - lg(3^2x+27) = 0
lg (4*3^(1+x)/(3^2x+27)) = 0
4*3^(1+x)/(3^2x+27) = 1
4 * 3^1 * 3^x = 3^2x + 27
12 * 3^x = (3^x)^2 + 27
Új ismeretlen: a = 3^x
12a = a^2 + 27
a^2 - 12a + 27 = 0
a1 = 9 --> 3^x = 9 --> x1 = 2
a2 = 3 --> 3^x = 3 --> x2 = 1
Ell.: ...
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. dec. 2. 22:09