Hogy kell megoldani ezt a Logikai egyenletet? Pls! Sürgős


Sehogysem tudom megoldani : 2*lg 2 +(1+x)* lg3-lg(3^2x+27)=0

Megoldókèpletes lesz azt tudom..dolgozatra készülök kérlek segítsetek!


2013. dec. 2. 21:32
 1/4 A kérdező kommentje:
*Logaritmus elnézést elirtam.
2013. dec. 2. 21:33
 2/4 anonim ***** válasza:

2*lg 2 + (1+x)* lg 3 - lg(3^2x+27) = 0


lg 4 + lg 3^(1+x) - lg(3^2x+27) = 0


lg (4*3^(1+x)/(3^2x+27)) = 0


4*3^(1+x)/(3^2x+27) = 1


4 * 3^1 * 3^x = 3^2x + 27


12 * 3^x = (3^x)^2 + 27


Új ismeretlen: a = 3^x


12a = a^2 + 27


a^2 - 12a + 27 = 0


a1 = 9 --> 3^x = 9 --> x1 = 2


a2 = 3 --> 3^x = 3 --> x2 = 1


Ell.: ...

2013. dec. 2. 21:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. dec. 2. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, máskor is!
2013. dec. 2. 22:10