a(gyok2-1)+b(gyok2+1)=3gyok2;
a,b = ?
2013. nov. 29. 16:25
2/4 A kérdező kommentje:
Ertem, es elmondanad ha megkerlek, hogy hogyan jutottal idaig?
2013. nov. 29. 18:09
3/4 anonim válasza:
feltételeztem, hogy a racionális számok halmazán kell megoldani (egyébként ha nem, akkor végtelen sok számpár a megoldása)
felbontom a zárójeleket:
agyok2-a+bgyok2+b=3gyok2
átrendezve:
(a+b-3)gyök2=b-a
mivel gyök2 irracionális, így ez az egyenlőség csak úgy teljesülhet, ha
a+b-3=0 és b-a=0
ennek az egyenletrdsz-nek a megoldása a két említett szám
4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, mostmar vilagos :D
2013. nov. 29. 20:02