Hogyan oldhato meg az alabbi matek egyenlet?


a(gyok2-1)+b(gyok2+1)=3gyok2;

a,b = ?



2013. nov. 29. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

a=1,5

b=1,5

2013. nov. 29. 16:47
 2/4 A kérdező kommentje:
Ertem, es elmondanad ha megkerlek, hogy hogyan jutottal idaig?
2013. nov. 29. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:

feltételeztem, hogy a racionális számok halmazán kell megoldani (egyébként ha nem, akkor végtelen sok számpár a megoldása)


felbontom a zárójeleket:


agyok2-a+bgyok2+b=3gyok2


átrendezve:


(a+b-3)gyök2=b-a


mivel gyök2 irracionális, így ez az egyenlőség csak úgy teljesülhet, ha


a+b-3=0 és b-a=0


ennek az egyenletrdsz-nek a megoldása a két említett szám

2013. nov. 29. 19:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, mostmar vilagos :D
2013. nov. 29. 20:02