FOntos lenne.Holnap dolgozaot írunk és nem értem.Most jutott eszembe,hogy itt kéne megkérdezni.Hogyan kell kiszámolni?
Pl.
2x(másodikon)+3y=-1
x-5y=6
Meg még a másodfokú egyenleteknél van a megoldóképlet.a Gyökalatt b(másodikon)-4*a*c
Ezt hogy kell kiszámolni?Pl.ha Gyökalatt 2(másodikon-4*1*-35
Kérlek,segítsetek,fontos lenne.
2013. nov. 26. 17:41
1/1 anonim válasza:
A lineáris egyenletből (tehát, amiben minden az elsőn van) kitudod fejezni az egyiket a másikból.
pl:
x-5y=6
x=6+5y
Akkor x helyére beírhatod 6+5y-t
2(6+5y)^2 + 3y = -1
És innen már a megszokott módon meg tudod oldani. Kapsz y-ra valahány megoldást és annyi x-d is lesz
2^2 -4*1*(-35)
Kiszámolod
4 + 140 (-*-=+)
144
Ennek a gyökét vagy tudod, hogy ez pont 12^2 vagy számológéppel. Nem hinném, hogy elvárják, hogy tudj gyökvonni fejben.