Hogyan kell kiszámolni az ilyen egyenletrendszereket?


FOntos lenne.Holnap dolgozaot írunk és nem értem.Most jutott eszembe,hogy itt kéne megkérdezni.Hogyan kell kiszámolni?

Pl.

2x(másodikon)+3y=-1

x-5y=6

Meg még a másodfokú egyenleteknél van a megoldóképlet.a Gyökalatt b(másodikon)-4*a*c

Ezt hogy kell kiszámolni?Pl.ha Gyökalatt 2(másodikon-4*1*-35

Kérlek,segítsetek,fontos lenne.



2013. nov. 26. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A lineáris egyenletből (tehát, amiben minden az elsőn van) kitudod fejezni az egyiket a másikból.


pl:

x-5y=6

x=6+5y


Akkor x helyére beírhatod 6+5y-t


2(6+5y)^2 + 3y = -1


És innen már a megszokott módon meg tudod oldani. Kapsz y-ra valahány megoldást és annyi x-d is lesz


2^2 -4*1*(-35)

Kiszámolod

4 + 140 (-*-=+)

144


Ennek a gyökét vagy tudod, hogy ez pont 12^2 vagy számológéppel. Nem hinném, hogy elvárják, hogy tudj gyökvonni fejben.

2013. nov. 26. 18:06