Kaptam ezt az egyenletrendszert:
x^2-y^2-10x-10y=0
és
xy-6x+3y-18=0
Eddig a fölsőből ezt következtettem ki: (x-5)^2=(y+5)^2
Többre nem tudtam jutni.
Tudna valaki segíteni? Nem kell megoldani, csak esetleg a következő célra vezető lépést elmondani.
2013. nov. 27. 20:08
1/2 anonim válasza:
A második egyenlet kiemelésekkel:
x y - 6x + 3y - 18=0
x(y-6) +3(y-6)=0
(y-6) (x+3)=0 Ebből: x=-3, y=6. Elsőbe helyettesítve ez ellentmondás, nincs megoldása.
Nincs "elírva" ez a feladat?
2/2 A kérdező kommentje:
Közben megoldottam, és nincs elírva, sőt megvan neki minden megoldása.
Simán gyököt vonok ebből: (x-5)^2=(y+5)^2 és kifejezem y-t.
Megoldom, és az eredmények:
x1=16 -> y1=6
x2=-3 -> y2=-13
Ellenőrizve, és jó!
2013. nov. 27. 20:43