Egyenletrendszer segítség?


Kaptam ezt az egyenletrendszert:

x^2-y^2-10x-10y=0

és

xy-6x+3y-18=0


Eddig a fölsőből ezt következtettem ki: (x-5)^2=(y+5)^2

Többre nem tudtam jutni.

Tudna valaki segíteni? Nem kell megoldani, csak esetleg a következő célra vezető lépést elmondani.



2013. nov. 27. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A második egyenlet kiemelésekkel:

x y - 6x + 3y - 18=0

x(y-6) +3(y-6)=0

(y-6) (x+3)=0 Ebből: x=-3, y=6. Elsőbe helyettesítve ez ellentmondás, nincs megoldása.

Nincs "elírva" ez a feladat?

2013. nov. 27. 20:29
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben megoldottam, és nincs elírva, sőt megvan neki minden megoldása.

Simán gyököt vonok ebből: (x-5)^2=(y+5)^2 és kifejezem y-t.

Megoldom, és az eredmények:

x1=16 -> y1=6

x2=-3 -> y2=-13

Ellenőrizve, és jó!

2013. nov. 27. 20:43