A^2+ab-6b^2 Hogy alakítom szorzattá? Fontos!

Köszönöm szépen!
2013. nov. 26. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Az egészet kellene megérteni:

[link]

2013. nov. 26. 15:43
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon jó tanács, köszönöm a linket:D

A szomorú az, hogy holnap írok dolgozatot ebből(illetve műveletek algebrai törtekkel)...:)

2013. nov. 26. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:
(a-2b)(a+3b)
2013. nov. 26. 15:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. De ennek mi a logikája? Erre, hogy lehet rájönni?
2013. nov. 26. 15:56
 5/9 anonim ***** válasza:

osztod bˇ2-tel

a^2/bˇ2+a/b-6=0

a/b-re lesz másodfoku egyenleted

a gyökei a/b= 2 a/b=-3

(a/b-2)(a/b+3)lesz a gyöktényezős alak// szorzol bˇ2-tel

b(a/b-2)b(a/b+3)

(a-2b)(a+3b)

2013. nov. 26. 16:09
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké.. Én ilyet nem tanultam..:)

(9. osztály)

2013. nov. 26. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam hogy ti még ezt nem tanultátok de erre jobb nem jut eszembe.
2013. nov. 26. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, ezt még csak "kitalálni" lehet:

[link]

Két olyan számot kell keresni, aminek a szorzata -6, összege 1. Próbáld csak "visszaszorozni", meglátod miért!

2013. nov. 26. 16:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. nov. 26. 19:02