Köszönöm szépen!2013. nov. 26. 15:41
1/9 anonim válasza:
Az egészet kellene megérteni:
2/9 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó tanács, köszönöm a linket:D
A szomorú az, hogy holnap írok dolgozatot ebből(illetve műveletek algebrai törtekkel)...:)
2013. nov. 26. 15:45
4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. De ennek mi a logikája? Erre, hogy lehet rájönni?
2013. nov. 26. 15:56
5/9 anonim válasza:
osztod bˇ2-tel
a^2/bˇ2+a/b-6=0
a/b-re lesz másodfoku egyenleted
a gyökei a/b= 2 a/b=-3
(a/b-2)(a/b+3)lesz a gyöktényezős alak// szorzol bˇ2-tel
b(a/b-2)b(a/b+3)
(a-2b)(a+3b)
6/9 A kérdező kommentje:
Oké.. Én ilyet nem tanultam..:)
(9. osztály)
2013. nov. 26. 16:13
7/9 anonim válasza:
Gondoltam hogy ti még ezt nem tanultátok de erre jobb nem jut eszembe.
8/9 anonim válasza:
Igen, ezt még csak "kitalálni" lehet:
Két olyan számot kell keresni, aminek a szorzata -6, összege 1. Próbáld csak "visszaszorozni", meglátod miért!
9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. nov. 26. 19:02