Levezetnétek? összegeknek ill. különbségeknek négyzetre vonatkozó azonosságok alk. Alakítsuk szorzattá. Y^2+10y+25; 4x^2-12x+9; 36x^2+48x+16; 144-48y+4y^2; 49+42z+9z^2.

2013. nov. 6. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Y^2+10y+25 = (y+5)^2


49+42z+9z^2 = (7+3z)^2

2013. nov. 6. 20:34