(2-3x)4=
/a negyediken van a zárójelben lévő 2 tag, az ott nem szorzás a végén/
2013. jún. 1. 14:05
1/4 anonim válasza:
2/4 A kérdező kommentje:
nekem ez jött ki:
16-96x+432xnégyzet-432xköb+162xnegyediken
2013. jún. 1. 14:51
3/4 anonim válasza:
nekem ez jött ki: 16-96x+216x^2-216x^3+81x^4
egyébként amit az első válaszoló rosszat linkelt mert itt az (a-b)^4 kell azaz (a-b)^4 = [(a-b)^2]^2 = (a^2 - 2ab - b^2)^2 = (a^2 - 2ab - b^2)(a^2 - 2ab - b^2) =
a^4 - 2(a^3)b - (a^2)(b^2) - 2(a^3)b + 4(a^2)(b^2) + 2a(b^3) - (a^2)(b^2) + 2a(b^3) + b^4
4/4 anonim válasza:
miért lenne rossz? egyszerűen csak nem 3x-et, hanem -3x et kell behelyettesíteni
amúgy meg ez nem igaz:
[(a-b)^2]^2 = (a^2 - 2ab - b^2)^2