Binomiális egyenlet, levezetnétek?


(2-3x)4=

/a negyediken van a zárójelben lévő 2 tag, az ott nem szorzás a végén/


2013. jún. 1. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


itt pont van egy negyedfokús egyenlet, 'a' helyére 2-t, 'b' helyére -3x-et helyettesítsd be

2013. jún. 1. 14:27
 2/4 A kérdező kommentje:

nekem ez jött ki:

16-96x+432xnégyzet-432xköb+162xnegyediken

2013. jún. 1. 14:51
 3/4 anonim válasza:

nekem ez jött ki: 16-96x+216x^2-216x^3+81x^4

egyébként amit az első válaszoló rosszat linkelt mert itt az (a-b)^4 kell azaz (a-b)^4 = [(a-b)^2]^2 = (a^2 - 2ab - b^2)^2 = (a^2 - 2ab - b^2)(a^2 - 2ab - b^2) =


a^4 - 2(a^3)b - (a^2)(b^2) - 2(a^3)b + 4(a^2)(b^2) + 2a(b^3) - (a^2)(b^2) + 2a(b^3) + b^4

2013. jún. 1. 16:33
 4/4 anonim ***** válasza:

miért lenne rossz? egyszerűen csak nem 3x-et, hanem -3x et kell behelyettesíteni

amúgy meg ez nem igaz:

[(a-b)^2]^2 = (a^2 - 2ab - b^2)^2

2013. jún. 1. 16:58