Ezeket kéne megoldani:
5*{3*[x-2(x+4)]+7}=7
(x-5)^2-(x+3)^2=2x-7
2013. máj. 31. 17:54
1/3 anonim válasza:
Először is sorban felbontod a zárójeleket.
5*(3*[x-2(x+4)]+7)=7
15*[x-2(x+4)]+35=7
15*(x-2x-8)+35=7
15x-30x-120+35=7 (összevonás)
-15x-85=7 (hozzáadsz mindkét oldalhoz 85-öt)
-15x=92 (leosztasz -15-tel)
x=-92/15
x~6,1333
2/3 anonim válasza:
Először a négyzetre emeléseket végezzük el.
(x-5)^2-(x+3)^2=2x-7
x^2-10x+25-(x^2+6x+9)=2x-7
x^2-10x+25-x^2-6x-9=2x-7 (összevonás, az x^2 kiesik)
-16x+16=2x-7 (minkét oldalhoz hozzáadsz 7-et és 16x-et)
23=18x
Innen az x: (mert ugye leosztasz 18-cal)
x=23/18
x~1,277778
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz.
2013. máj. 31. 22:41