Ezeket kéne megoldani:

5*{3*[x-2(x+4)]+7}=7

(x-5)^2-(x+3)^2=2x-7



2013. máj. 31. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is sorban felbontod a zárójeleket.

5*(3*[x-2(x+4)]+7)=7

15*[x-2(x+4)]+35=7

15*(x-2x-8)+35=7

15x-30x-120+35=7 (összevonás)

-15x-85=7 (hozzáadsz mindkét oldalhoz 85-öt)

-15x=92 (leosztasz -15-tel)

x=-92/15

x~6,1333

2013. máj. 31. 20:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Először a négyzetre emeléseket végezzük el.

(x-5)^2-(x+3)^2=2x-7

x^2-10x+25-(x^2+6x+9)=2x-7

x^2-10x+25-x^2-6x-9=2x-7 (összevonás, az x^2 kiesik)

-16x+16=2x-7 (minkét oldalhoz hozzáadsz 7-et és 16x-et)

23=18x

Innen az x: (mert ugye leosztasz 18-cal)

x=23/18

x~1,277778

2013. máj. 31. 20:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz.
2013. máj. 31. 22:41