Két gyalogos egyszerre indul A-ból B-be. Az első, aki óránként 2 km-rel többet tesz meg, éppen egy órával hamarabb ér célhoz. Hány km-t tesznek meg óránként, ha B 24 km-re van A-tól,?

2013. nov. 25. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:

s = v*t


x km/h és x+2 km/h


t h és t-1 h


x*t km és (x+2)(t-1) km


x*t = 24

(x+2)(t-1) = 24


xt = 24

xt - x + 2t - 2 = 24


xt = 24

xt - x + 2t = 26 --> 24 - x + 2t = 26 --> x = 2t - 2


(2t-2)*t = 24

2t² - 2t - 24 = 0

t² - t - 12 = 0


t1 = -3 nem egoldás

t2 = 4 óra


x = 24/4 = 6 km/h


A sebességek 6 km/h és 8 km/h.

2013. nov. 25. 20:45