2013. nov. 25. 20:25
1/1 anonim válasza:
s = v*t
x km/h és x+2 km/h
t h és t-1 h
x*t km és (x+2)(t-1) km
x*t = 24
(x+2)(t-1) = 24
xt = 24
xt - x + 2t - 2 = 24
xt = 24
xt - x + 2t = 26 --> 24 - x + 2t = 26 --> x = 2t - 2
(2t-2)*t = 24
2t² - 2t - 24 = 0
t² - t - 12 = 0
t1 = -3 nem egoldás
t2 = 4 óra
x = 24/4 = 6 km/h
A sebességek 6 km/h és 8 km/h.