2013. nov. 24. 18:09
1/5 anonim válasza:
3x+2[5-(x-1)]=5(x+2)+4
3x+10-2(x-1)=5x+10+4
3x+10-2x+2=5x+14
x+12=5x+14 /-x
12=4x+14 /-14
-2=4x /:4
-0,5=x
Ell.:
3*(-0,5)+2[5-(-0,5-1)] (=?) 5(-0,5+2)+4
-1,5+2[5-(-1,5)] 5*1,5+4
-1,5+2*6,5 7,5+4
-1,5+13
11,5 = 11,5
2/5 A kérdező kommentje:
a második sorba hogy lett a 10után -2?
2013. nov. 24. 18:41
3/5 anonim válasza:
A szögletes zárójel valóban bezavar. Buta szokás azt használni második zárójelnek, mert más a jelentése. Tekintsd azt is kereknek. Mondjuk egy másik színű kerek zárójelnek, mint az Excelben.
4/5 anonim válasza:
Mivel a szögletes zárójel feloldásához beszorzod az ott lévő tagokat 2-vel. És azért lett negatív, mert úgy kell kezelni, hogy +2-vel megszoroztad -(x-1)-et, tehát pozitívat negatívval szorzol, akkor az előjel negatív lesz--> -2*(x-1)
5/5 anonim válasza:
ugyanígy lesz a kerek zárójel feloldásakor a -1-ből +2--> -2-vel szorzod a -1-et, negatívat negatívval szorozva pozitív lesz az előjel--> +2