Kamaszka kérdése:

Tudnátok segíteni egy ilyen zárójel felbontásos feladatban? (sürgős)

a feladat: 4a-[4-[6b-2*(a-2)-a]]

2013. nov. 5. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Belülről kifelé haladunk:


4a-[4-[6b-2*(a-2)-a]]=4a-[4-[6b-2a+4)-a]]=4a-[4-6b+2a-4+a]]=4a-[-6b+3a]]=4a+6b-3a=a+6b.

2013. nov. 5. 17:46