a feladat: 4a-[4-[6b-2*(a-2)-a]]2013. nov. 5. 17:36
1/1 anonim válasza:
Belülről kifelé haladunk:
4a-[4-[6b-2*(a-2)-a]]=4a-[4-[6b-2a+4)-a]]=4a-[4-6b+2a-4+a]]=4a-[-6b+3a]]=4a+6b-3a=a+6b.