Na szóval a feladat az (3c^2+4)^3 nekem 27c^6+39c^4+57c^2+64 jött ki. A könyv megoldása szerint viszont 27c^6 + 108c^4 + 144c^2 + 64, ez hogy a frászba lehetséges??2013. okt. 21. 22:08
1/4 anonim válasza:
(3c^2+4)* (3c^2+4)* (3c^2+4) elvégzése után a könyv megoldása a jó.
(a+b)^3 = a^3+3a^2*b+3ab^2+b^3
2/4 A kérdező kommentje:
sejtettem, h azé a jó, de 108c^4 hogy jön ki?
2013. okt. 21. 22:30
3/4 anonim válasza:
Az első tag négyzetének és a második tag szorzatának a háromszorosa:(3c^2)^2*4*3=9c^4*4*3=108c^4
4/4 A kérdező kommentje:
nah mindegy, tegnap dogát írtunk ebből, de azt is elcsesztem:D
2013. okt. 23. 17:23