2012. okt. 15. 16:08
 1/5 A kérdező kommentje:
*egyenletnél
2012. okt. 15. 16:09
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem mindegy, zárójel, zárójel. Nálunk van, hogy csak simát használunk, nem mindig szöszölünk a négyzetessel. Értemezésben biztos nincs különbség.
2012. okt. 15. 16:16
 3/5 BKRS ***** válasza:

Haladjunk kívülről befelé, úgy talán egyszerűbb lesz.

1-2[5 (3x-1) -5 (1+2x) ] = 1- 10(3x-1) - 10(1+2x) =

=1-30x +10 -10 - 20x = 1 - 50x

2012. okt. 15. 16:23
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 15. 16:38
 5/5 BKRS ***** válasza:

Van egy elojel hiba a fentiekben, igy lett volna jo:

Haladjunk kívülről befelé, úgy talán egyszerűbb lesz.

1-2[5 (3x-1) -5 (1+2x) ] =

= 1- 10(3x-1) + 10(1+2x) =

=1-30x +10 +10 + 20x = 21 - 10x

2012. okt. 15. 23:21